Altın Kredisi Veren Bankalar ve Şartları

0
11022

Düğün, nişan gibi özel günlerde kullanmak için altın almak isteyen vatandaşlarımız ve yatırım amaçlı kredi ile altın alan vatandaşlarımız için altın kredisi veren bankalar mevcuttur. Peki altın kredisi veren bankalar hangileridir ? Söz konusu bu bankalardan altın kredisi alabilmek için hangi şartları karşılamak gerekir? Bu soruların cevabı yazımızın devamında yer alıyor.

altın kredisi veren bankalar

Akbank Kuyumcu Paketi ile Altın Kredisi Alın

Akbank kuyumcu destek paketi ile birlikte kuyumcuların işetme sermayesi için altın kredisi veriliyor. Ayrıca altın kredisinin yanında, altın mevduat hesabı, altın fonu, işlek kredi, taksitli ticari kredi, ticari artı para kredisi kiralık kasa ve çek karnesi gibi ek hizmetlerde veriliyor.

Denizbank Altın Kredisi

Daha çok kuyumculuk sektöründe aktif faaliyet gösteren, altın üreten veya altın satışlarından ticaret yapan kobilere özel altın kredisi sunuyor. Banka altın kredisinin yanı sıra perakendeci kuyumculara özel eşit taksitli altın kredisi hizmeti de veriyor. Denizbank, bir yıllık altın kredisini altın cinsinden veriyor geri ödemeyi ise yine aynı şekilde altın üzerinden alıyor.

TEB Altın Kredisi

Türkiye’nin Ekonomi Bankası olan TEB, kuyumculuk sektöründe faaliyet gösteren KOBİ’lere özel altın kredisi veriyor. Küçük kuyumcular için 250 gramdan başlayan ve 36 ay vadeli altın kredisi imkanı sunan TEB, altın kredisinin yanı sıra; kuyumcu paket sigortası, altın hesabı, altın fonu gibi ek hizmetler sunuyor.

Vakıfbank Altın Kredisi

Yurtiçi-yurtdışı satış yapan firmalara, kuyumculuk sektöründe yer alanlara ve altın işleyip gelir elde edenlere altın kredisi sunan Vakıfbank, Türk Lirası veya altın teslim yolu ile kısa vadeli altın kredisi hizmeti veriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here