Dev Borsa: “Tarihin En Büyük Boğa Koşusu Geliyor”

0
6445

Kripto para borsaları içinde oldukça önemli bir konuma sahip, San Francisco merkezli Bitcoin borsası Kraken, yatırımcıları için çok önemli bir rapor yayınladı. Söz konusu bu raporda Bitcoin‘in en büyük boğa koşusuna hazırlandığı belirtiliyor.

Öncü kripto para borsası Kraken tarafınca yayınlanan raporda, lider kripto varlık Bitcoin‘in 2017 yılından itibaren ayıları kontrol altında tutan güçlü bir flama modelinin nihayet kırdığı ve bu durumun tarihin en büyük boğa koşusuna zemin hazırladığı vurgulanıyor. Kripto para borsasına göre bu kırılma boğa döngüsünün başlangıcı.

Makro açıdan baktığımız zaman BTC‘nin 10.500 dolar üzerinde sağlam bir şekilde konumlandığı görülüyor. Kraken borsası, BTC’nin volatilitesinin 24 Temmuz 2020 tarihinde yüzde 23’e gerilediğini ve yıllık volatilitenin yüzde 15 yüzde, 30 oranında düştüğünü belirtiyor.

Borsa, BTC’nin önümüzdeki aylarda yüzde 50, yüzde 200 arasında bir yerde toparlanacağını ve volatilitenin yüzde 100 oranında artacağını düşünüyor. Bizler bu yazıyı kaleme alırken 11.404 dolardan işlem gören Bitcoin‘in yukarı yönde güçlü bir hareket başlatması için 12.000 dolar geride bırakılmalı. Eğer Kraken borsasının fiyat tahmini ütopik olmaktan çıkarsa, Bitcoin 100.000 dolara kadar ani bir atak gösterebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here