Devlet Destekli Krediler!

0
5548

Bir süre önce Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası düşük faizli 4 yeni kredi paketini duyurdu. Tüketiciler 2 Haziran 2020 itibarı ile konut, 5 Haziran 2020 itibarı ile taşıt kredisine başvuru yapabiliyorlar.

Yeni Paketteki Konut Kredisinin Detayları

Kamu bankaları tarafınca başlatılan düşük faizli konut kredisi kampanyası hızla büyüyor. Konut kredilerinde sıfır kontular için minimum (en düşük) 12 ay geri ödemesiz, 15 yıla kadar vade seçeneği ve aylık %0,64 oranında faiz ile kredi sunulacak. İkinci el konutlar için ise 15 yıla kadar vade ve aylık %0,74 faiz ile kredi sunulacak.

Üst Limit 750 Bin TL

Düşüş faiz ile konut kredisi sunan bankalar yaptıkları ortak açıklama ile kredi miktarını sınırladı. Bu sınıra göre büyük illerde en fazla 750 bin, diğer şehirler içinse 500 bin TL kredi çekilebilecek.

devlet destekli kredi

Taşıt Kredisinde Düşük Faiz İmkanı

Motosiklet dahil olacak şekilde sıfır araç almak isteyen vatandaşlar, aylık %0,49 oranında, yıllık %0,69 oranında taşıt kredisi kullanabilecek. İkinci el araçlarda ise faiz oranı %0,82 olacak.

Sosyal Hayatı Destek Kredisi

Koronavirüs salgınından etkilenen vatandaşların ihtiyaçlarını karşılama, yerli üretime destek amaçlı; beyaz eşya, elektronik, pencere sistemleri gibi sektörlerini kredi bazlı destekleyecek bu paket ile birlikte, minimum 3.000 maksimum 30.000 TL kredi imkanı verilecek.

Tatil Kredisi

Bankaların anlaşmalı olduğu seyahat acentelerine tatil paketi almak için başvuru yapan müşterilere 6 ay geri ödemesiz ve 36 ay vade seçeneği ile 10.000 TL’ye kadar kredi imkanı verilecek. Söz konusu bu kredide aylık faiz oranı ise %0,67 olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here