Hibe Kredisi Nedir, Kimler Alabilir, Hangi Evraklar Gereklidir?

0
1824

Devletimiz, başta büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık olmak üzere neredeyse her sektör için hibe sağlamaktadır. Böylece girişimciler kendi işletmelerini kurabiliyorlar. Peki hibe kredisini kimler alabilir? Hibe kredisi alabilmek için hangi evraklar gereklidir. Bu soruların cevabı yazımızın devamında yer alıyor.

Hibe Kredisi Nedir, Kimler Alabilir?

Sözlük anlamı olarak hibe, her hangi bir taşınır ya da taşınmaz eşyayı karşılıksız olarak kişi veya kişilere vermek olarak tanımlanabilir. Ülkemizde hibe kredisi veren kurumlar “TKKD, KOSGEB, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı” gibi devlete bağlı resmi kurumlardır.

Bahsi geçen bu kurumların sunduğu imkanlardan yeni yatırım yapacak olan girişimciler ve mevcut işletmelerini genişletmek isteyen kişi veya kişiler faydalanabilir.

hibe kredisi

Hibe Kredisi İçin Hangi Evraklar Gereklidir?

Yeni bir işletme açmak veya var olan işletmenizi büyütmek için hibe kredisi almak istiyorsanız bir takım evraklar gerekli olacaktır. Bu evraklar başvuru yaptığınız kuruma bağlı olarak değişebilir.

Eğer hayvancılık alanında bir desteğe başvuru yapacaksanız ÇKS belgenizin olması gerekiyor. Yeni bir işletme için başvuru yapacaksanız, girişimcilik sertifikasına sahip olmanız gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here