İddia: Scam Değil Demem İçin 10 (BTC) Bitcoin Teklif Ettiler!

0
9163

Küresel ekonominin kötüye gitmesi insanları kripto varlıklara yöneltti. Zira insanlar sistemden uzaklaşmak için kripto varlıklar benimsenmeye başladı. Hal böyle olunca Scam (Aldatıcı, yanıltıcı) kripto para borsalarının artışı son on yılın en yüksek seviyesine çıktı. Kendilerini güvenilir olarak nitelendiren bu aldatıcı borsalar, yatırımcılar başta olmak üzere analistlere ve fenomenlere reklam vererek isimlerini duyuruyor ve devasa miktarlarda vurgun yapıyorlar.

Andreas Antonopoulos, “HEX scam değil” şeklinde açıklama yapması için 10 BTC‘nin Hex ekibi tarafından kendisine teklif edildiğini ve teklifi reddettiğini belirtti. Kripto para piyasasının popüler isimlerinden biri olan Andreas Antonopoulos, 2019 yılının Aralık ayında ilk olarak Ethereum ağında başlatılan HEX projesinin reklamı için kendisine kripto para teklif edildiğini dile getirdi. Sosyal medya devi twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile takipçilerine durumu anlatan ünlü isim, büyük ilgi ve beğeni topladı.

Sosyal medya dünyasında gündem olan bu paylaşımın ardından, kripto para piyasasında yeni bir tartışmanın fitili ateşlendi. HEX projesi scam mı değil mi ? Kripto para savunucusu Greatcoin bu konuyu ele aldı. HEX projesinin iş modelinin sürdürülemez olduğunu belirten Greatcoin, söz konusu projenin Ponzi şemasına sahip olabileceğini söyledi. Bunun üzerine takipçileri, bu olayın Bitconnect gibi patlaması durumunda soluğu mahkemede alacağını ve itibarının yerle yeksan olacağını belirterek tepkilerini dile getirdi.

Yine kripto para piyasasının ünlü isimlerinden biri YAM ile olanlara vurgu yaparak HEX projesinin farklı olmayacağını söyledi. Zira ona göre proje sonuç itibarı ile ERC20 token’i açıklamasında bulundu. Elbette HEX savunucuları bu açıklamalara şiddetle karşı çıktı. Allen Hena isimli twitter kullanıcı bu açıklamaların yalınca HEX’e saldırı ve HEX’i itibarsızlaştırma çalışması olduğunu söyledi. HEX projesinin scam olup olmadığı ile ilgili henüz kesin bir bilgi bulunmuyor. Yeni gelişmeler yaşandıkça size bildirmeye devam edeceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here